32041E-29171SVCR3-29094KCR-12, VITA 67.3 SMPS (female), SMA (male), 50 Ohm, 40 GHz, 12 in, 304.8 mm
Product number 85259453
Identifier 32041E-29171SVCR3-29094KCR-12
Variation -
General Information
    Key features
  • Assembly with VITA 67.3 compliant SMPS connector
  • Part of the "bend-to-the-end" MINIBEND product family
  • Direct replacement for 047 size Semi-Rigid cables
  • Compliant to MIL-DTL-17 (cable) and MIL-PRF-39012 (connectors)
  • Applicable up to 40 GHz